Jdi na obsah Jdi na menu

Cyklostezka v Českém lese

Tento okruh Vám představí domovinu loupežníka Dobrohosta. Během cesty budete moct navštívit a prohlédnout Pivoňský klášter, Poběžovický zámek a kostel. V místním infocentru se pak dozvíte nejen mnoho zajímavého z historie Poběžovic. A jeho blízského okolí.

Popis cesty: Start je z obce Rybník směrem na jihozápad na bývalou osadu Bedřichov, poté na křižovatce rovně do osady Závist. V křižovatce odbočíte vlevo kolem domu č. p. 1 z jehož střehy stéká dešťová voda do dvou evropských rozvodí. Na straně k vám do Severního oceánu a na straně druhé do Černého moře. Po zdolání prvního většího kopce projedete bývalou osadou Liščí domky. Odsud vás pak příjemný sjezd dovede do obce Pivoň známou též unikátní stavbou Pivoňského kláštera. Cesta do Poběžovic je pak velice příjemným zážitkem. Krásný výhled, ale i dlouhý sjezd vás přivede do Poběžovic, kde je možno nabrat síly v místním hotelu Hubertus. Ovšem i prohlídka místního kostela, či zámku může potěšit oko návštěvníka. Zpáteční cesta pak vede přes obec Drahotín do Hory Svatého Václava, kde je možno též okusit skvosty kuchyně ve zdejším penzionu Pohoda. Následný kratší výšlap do obce Šidlákov je posledním kopečkem, který vás vyvede na horizont s překrásnými výhledy do okolí. Na začátku obce se dáte vpravo po cyklostezce č. 2141 zpět do obce Rybník.

Občerstvení: Rybník (Rekreační středisko Rybník, restaurace „Na Zátiší), Závist (penzion Chalupa), Pivoň (pension Pivoňka), Poběžovice (rychlé občerstvení „Vinotéka“, hotel Hubertus, restaurace „U Dušana“), Hora sv. Václava (pension Pohoda).

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář