Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zde se uvadějí písemné názory občana.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odpověď na lživé odpovědi, které napsal p. Chval v r.2014 a záhadné prodávání pozemků v r.2014

(Jacák L st., 31. 3. 2015 21:49)

To, že mi p. Chval napsal (1.4.14), že je mu docela líto, že jsem si po dvaceti (správně po 25 letech) budu chtít nějaké pozemky je sprostá lež a i vše ostatní co napsal, ale pro to, že ho dobře znám a tak mi to ani nepřekvapilo. Co se týče docházky, tak jsem svobodný občan a ne školák, kde je docházka povinná a i když jsem to třikrát zkusil tak jsem dospěl k názoru, že bych se tam cítil jako ve filmu: Mezi supy. Není to o tom, že jsou zastupitelé naštvaný, ale o tom, že se někteří mstí. Zastupitelstvo nikdy nejednalo o tom, že má o pozemky zájem. To musí být jen další lež. O to by se advokátka, která rodinu (majitele pozemků) zastupovala. Kdo měl o pozemky zájem, byla p. Simajchlová. Ta majitele oslovila mejlem, ale když ji odpověděli, že pozemky prodají jedině v celku a to mě, poněvadž jsem se o ně zajímal 25 let, tak vše p. Simajchlová nahlásila z pomsty na OÚ a pomsta se jí vyplatila To co chtěla tak dostala a ještě za třetinovou cenu než já. Trochu divný obchod. Já mohu vše doložit, že jsem o pozemky měl zájem již před 25 lety. Už také proto, že tehdy bylo při kolaudaci zjištěno, že 4 m2 pod garáží nejsou mé. To jak p.Chval píše, že jsem chtě zneužít informace a obec "obejít", je naprostá demagogie a totalitní názor, který ne jen, že není podložený, ale ještě směšný.. Měl by napřed myslet a pak psát. Jedno nechápu. Jak může p. Michal na veřejném zasedání zastupitelstva říci, že jsem chtěl obec "obejít". Stavět a to veřejně na domněnce a nemít fakta, je něco jako proces s Miladou Horákovou v 50 letech. Horáková to odnesla smrtí, ale já jen mstou ve formě prodeje jen části pozemků i když jsem žádal písemně a skoro o 50% víc a to mi ani nesdělili proč mi neprodali o co jsem žádal. Pak jsem ještě musel zaplatit 3x více než Simajchlová a aby to nebylo málo, tak jste ještě požadovali, abych za Vás zaplatil i zaměření. Až když jsem dva měsíce odmítal zaplatit, tak jste mi naúčtovali skutečnou cenu 1100,-, ale původně jste požadovali více jak 4000,- A to ještě vše nestačilo a část pozemků jsem dostal až na druhý pokus (druhá žádost). Ať si čtenář udělá názor, zda šlo o ukázku moci, či mstu, či obojí. Emoce jsou v politice nemoc a to i v komunální. A ještě s jednou věcí se naučte žít: Pochop a přestaneš nenávidět

Re: Odpověď na lživé odpovědi, které napsal p. Chval v r.2014 a záhadné prodávání pozemků v r.2014

(Jirina Simajchlova, 5. 4. 2015 11:48)

Vazeny pane Jacak.

Toto je odpoved J.Simajchlove.
Jmenujete mne ve svem textu, takze mi nezbyva nez reagovat na vas text a upresnit chyby , ktere v nem jsou.

O parcelu 17/1 jsem mela zajem a proto jsem komunikovala s p.Hutovou a pozdeji s jeji zastupkyni.
Ze bude mit Obec o pozemky - na nichz jejich stavby stoji - zajem, mi bylo jasne stejne jako vam.
Na to nemusi byt clovek studovany, nebo zit v obci od narozeni.
Take jste preci chtel koupit pozemek na nemz byla postavena vase garaz a urcite by jste se branil, kdyby ho chtel koupit nekdo jiny.

Proc advokatka pani Hutove pozemky prodala radeji obci nez vam, nevim, ale predpokladam, ze je bezpecnejsi pres hranice republiky obchodovat s oficielni obci nez s neznamou privatni osobou.

O parcelu 17/1 meli zajem 3 lide.
Tato parcela byla proto rozdelena na 3 dily a dva z nich - ty nezastavene - byly zajemcum odprodany za stejnou cenu, za jakou je obec zakoupila.
Treti zastaveny dil - v tomto pripade vas - byl prodan za cenu v obci obvyklou.
Je naprosto zrejme, ze jste tuto cast parcely leta pouzival a proto nemohla byt odprodana za jinou cenu nez jak je v obci bezne.

Podam vam priklad:
Na parcele u meho domu si byvaly majitel p. Staigl pred lety ukrojil nekolik desitek metru z obecniho pozemku a ohradil je jako svoje. Ted to chci uvest do poradku a tyto metry od obce odkoupit.
Protoze jsem tuto parcelu leta pouzivala , je jasne ze cena bude takova, jakou jste i vy platil za sve zastavene pozemky.

Co se tyce poplatku za vymerovani parcely 17/1.
Vsichni zajemci museli zaplatit vymerovani pozemku, takze nejste sam kdo tyto poplatky platil.

Vazeny pane Jacak. Vite sam, ze jsem vam casto rikala, aby jste jako lidmi zvoleny zastupce schuze obce navstevoval, nebo vase misto prestoupil dalsimu na volebni listine. Bohuzel jste tak neudelal a tim zklamal volice, kterym jsem byla tehdy i ja. Uvedomte si, ze lidmi zvoleny zastupce by mel predevsim zastupovat lidi v obci a ne sam sebe.

Je velmi smutne, ze vidite lidi kolem sebe jako nenavistnou smecku zavistivcu a zloduchu, kteri neumeji nic jineho nez se mstit , pomlouvat a urazet. Moc mne to mrzi.
Nevim proc bych se vam ja mela mstit?

S pozdravem a preji cistou mysl a relax
Jirina Simajchlova

Podivný postoj některých zastupitelů

(Jacák, 10. 3. 2014 20:35)

Někdy v srpnu r.2013 jsem si dovolil zkusit koupit od fyzické osoby soukromé pozemky (pole ,louky ,ostatní plocha). Obec se o mém záměru dozvěděla (jen jedna osoba o tom věděla) a využila svoji "moc" a pozemky poněkud záhadně odkoupila. To se nechá pochopit. Nedá se ale pochopit postoj k mé osobě, kdy někteří členové zastupitelstva nemohou překousnout to, že jsem si dovolil zkusit odkoupit v k.ú. Drahotín pozemky a n e d o v o l i t se obce a tím se snažit obec o b e j í t . Považuji postoj obce v této věci za perzekuci a diskriminaci mé osoby. Není přece možné aby v demokratickém státě se musel občan dovolovat a nebo hlásit "úřadům", že hodlá od jiného občana něco koupit. At už se jedná o pozemky, dům či třeba auto. Tato perzekuce se nedělala ani po únoru 48, za Státní bezpečnosti (STB). Jednou zastupujete obec a tím své občany a podle toho by mělo vypadat i Vaše jednání a nemluvit na veřejném zasedání zastupitelstva o to, že jsem Vás chtěl obejít, když jsem si chtěl dovolit odkoupit od fyzické osoby pozemky a která trvala na tom, že podmínka je, že je odkoupím jedině v celku. Bydlím v této obci již více jak šedesát let, ale s tak neprofesionálním jednáním, které v této věci někteří zastáváte se dá skoro přirovnat k vendetě.

Re: Podivný postoj některých zastupitelů

(Místostarosta Chval Václav, 1. 4. 2014 11:13)

Pane Jacáku,
po přečtení Vašeho dopisu je mi Vás docela líto, že jste ani 20 let po revoluci nepochopil, že když budete chtít pozemky pod nemovitostí a v jejím těsném okolí a přitom nejste vlastník této nemovitosti, tak že se majitel nemovitosti bude bránit.
To, že chce obec tyto pozemky dlouhodobě získat, jste věděl již v době kdy jste dělal starostu a místostarostu obce a mohl jste sám dát tyto věci do pořádku, ovšem, to by jste musel chtít.
Nové zastupitelstvo již několikrát jednalo s majiteli pozemku a čekalo se na dořešení dědictví, to už Vy ale zřejmě nevíte, protože chodit na jednání zastupitelstva je pro Vás asi nezajímavé, když není po Vašem. A to, že jste zvolen jako zástupce občanů – voličů, Vás zřejmě vůbec netrápí, asi byli hloupí ti voliči, kteří Vám dali hlas a čekali, že je budete zastupovat a bránit jejich zájmy a ne jen ty vlastní.
Myslím, že ani Vám by se nelíbilo, kdyby někdo jiný koupil pozemky pod Vaší garáží nebo před vraty, protože nejste vlastník těchto pozemků.
A to, že jsou ostatní zastupitelé na Vás naštváni, to se dá snadno pochopit, neboť se snaží dát do pořádku vztahy mezi pozemky a budovami, které na nich stojí. Vy se je ovšem pokusíte obejít a jednáte za jejich zády s vlastníkem pozemků, což už hraničí se zneužitím informací a pravomocí veřejného činitele, protože jako letitý zastupitel jste velmi dobře věděl, že obec má o tyto pozemky zájem.

Neuvážené těžby v obecním lese

(Obecní les Drahotín, 1. 4. 2014 10:45)

Každý obecní les, který je ve vlastnictví obce, je zároveň majetkem všech občanů trvale bydlících v obci. Upozornuji na to proto, že se za poslední tři roky provádí neuvážené a masivní těžby hlavně v probírkových porostech nad 60 let. Toto není nutné, protože to zákon o lesích nenařizuje jako u probírek do 60 let. Probírky nad 60 let by se měli šetřit na výrobu palivového dřeva. Tyto probírky, které se tu šetřily 20 let pro občany na palivo, jsou dnes zcela vytěžené. Obec sice odsouhlasila výrobu paliva, ale už neurčila kde se má palivové dřevo brát. Je to jako když prodavačka láká zákazníky do prodejny a má při tom prázdné regály. Občané obce ročně potřebují cca 200 prm paliva a za rok už nebude kde to brát. To budete lidem za získání peníze s těžby probírek kupovat u h l í . Když tak prahnete po penězích, které nejsou podle mého názoru až tak nutné, tak proč se nedělají mýtní těžby. To jsou porosty nad 100 let a těch je v obecním lese dostatek a slouží na řezivo a tím je i dvojnásobná cena za m3 než u probírek, které je třeba šetřit na palivo, ale domnívám se, že už je pozdě. Pozn. Obecní lesy jste prostě zestátnili (neslouží občanům, ale OU, něco jako "malému státu").

Re: Neuvážené těžby v obecním lese

(Starosta obce (odpověď p. Bauze), 1. 4. 2014 10:46)

Každý les, který je ve vlastnictví obce je majetkem všech občanů, kteří jeho správu a hospodaření v něm, svěřili zvolenému obecnímu zastupitelstvu v demokratických volbách. Tento orgán v čele se starostou obce je tudíž také zodpovědný za hospodaření na tomto majetku a podle jeho výměry toto zajišťuje buď s pomoci LČR s.p. nebo prostřednictvím člověka, který je oprávněn na základě obdržené Licence vykonávat odbornou činnost v lesním hospodářství.
K prováděným probírkám v porostech – zákon o lesích zná pouze dva typy probírek, a sice probírky do 40 ti let věku a nad 40 let věku, tedy nikoliv tak, jak vy mylně uvádíte. Zatímco v probírkách do 40 ti let věku zákon tyto probírky vysloveně nařizuje provádět, u těch starších nikoliv. Na všechny porosty v majetku obce existují lesními odborníky zpracovaná hospodářská opatření a doporučení v tzv. Lesním hospodářském plánu (LHP), kde je možné se dočíst, jak nejlépe s konkrétním porostem hospodařit. U probírek nad 40 let věku je nutné provádět jednak těžbu nahodilou (souše, vývraty, zlomy apod.) dále pak těžbu jedinců, kteří jsou pod hlavní výškovou úrovní jedinců ostatních a při tom jedince nechat rozestoupit tak, aby se upravil a hlavně zlepšil tzv. štíhlostní koeficient stromu - zjednodušeně řečeno, aby se zvýšila celková stabilita porostu. Cílem probírek v porostech nad 40 let je tedy co možná nejvíce zabránit tomu, aby porost nezlámal těžký sníh, aby jedinci, kteří budou základem pro porost mýtní nebyli negativně ovlivňováni těmi ostatními a také, aby byl porost odolný proti bořivému větru. Nikoliv jako např. porosty směrem k vlakové trati od silnice z Drahotín na Poběžovice, které byly již předem odsouzeni k vyvrácení větrem poté, co byla před nimi odlesněna mýtní seč. Jedná se o typický příklad velmi špatného zacházení s porostem v před mýtním věku.
Je tedy nutno konstatovat, že probírky, které se šetřili 20 let pro občany na palivo (jak uvádíte) jsou právě tímto činem ve velmi špatném až ohroženém stavu a toto bude trvat do doby, než zesílí a tím ze stabilní.
Co se týká paliva pro občany obce – obec souhlasí s dodávkami paliva pro místní občany, avšak v takovém množství, které je les schopen dát, nikoliv v množství, které občané požadují bez ohledu na stav lesa. Dále je nutné připomenout, že palivové dříví, jako sortiment zařazený dle státní normy, se vyznačuje určitými kvalitativními znaky – jednoduše řečeno – je to veškeré dřevo, které již není pro tyto znaky určené k dalšímu průmyslovému využití. Dříví z probírek je z 90% využitelné v průmyslu a proto je také jeho hodnota mnohem vyšší a v porovnání se ziskem ze dřeva z porostů mýtních (kde tady dochází k dalším nemalým nákladům na založení nového porostu) je jen nepatrně menší. Tedy nikoliv dvojnásobná cena za m3, jak opět mylně uvádíte.
Zisky s lesního majetku – z prodeje dřeva ze všech těžeb - jdou do pokladny obce a zde opět občané obce, prostřednictvím zvoleného zastupitelstva s těmito penězi hospodaří dle momentálních potřeb, možností a priorit.

Správné označování parcel

(Jacák, 17. 11. 2013 14:05)

I když se na zápisu ze zasedání zastupitelstva podílí a kontrolují čtyři lidé zapisovatel,ověřovatelé zápisu a ten kdo zápis podepisuje přesto se pořád objevuje stejná chyba.
U uvádění č.parc. se vždy za číslem píše druh parcely a ne způsob využití. To je jako když se prodává p.Procházkovi
č.parc.266/2 orná půda, jste mu napsali že se prodává č.parc.266/2 pěstování pšenice,brambor,kukuřice atd.
U části parcely č.17/5 byl způsob využití mezi rokem 1965 až 1970 sportoviště,ale od r.1970 byl a dosud je sečení a sušení trávy. Správně má být napsáno č.parc. 17/5 ostatní plocha,tak byla původní parcela (č.17/2) pojmenována již před rokem 1945 a je d o s u d.

Re: Správné označování parcel

(Jan Michal, 1. 4. 2014 10:29)

Vážený pane, nevím kde berete jistotu, že jsme udělali určitě chybu. Možná jsme to uvedly chybně v zápisu ze zasedání, ale v záměru na prodej, to bylo uvedeno dobře. Děkujeme za upozornění, ale k zásadnímu pochybení v rámci prodeje určitě nedošlo, takže se tím zastupitelstvo nehodlá zabývat. Všechny informace jsou čerpány s katastru nemovitostí a nikde se v zákonech nepíše, jak se to do zápisu má uvádět, takže v tom nevidím velký problém.
Velké pochybení vidím v jiném případě a to, že jistý zastupitel dostal důvěru od občanů a zvolili ho do zastupitelstva a on se vůbec zasedání nezúčastňuje a tím ignoruje hlas lidu, jenže to je také pochybení volebního systému. Ve větší míře je to, ale pochybení toho dotyčného zastupitele obce, protože neznamená, když člověk nesouhlasí s něčími názory a postojem, tak bude blokovat mandát zastupitele obce. Je to smutné, ale snad lidi pochopí, že tento zastupitel činí jenom ze své sobeckosti a pomstychtivosti. Víte, kdysi jsem si toho člověka vážil, ale jako zástupce obce to určitě ne, protože se jako zástupce obce nikdy nechoval. Nyní už pochybuji o něm jako o rozumném člověku, hlavně od té doby, kdy se snažil obejít obec a za zády chtěl koupit pozemky o které, dlouhodobě měla zájem hlavně obec. Je jasné, že obec tyto všechny pozemky nevyužije, ale museli jsme je koupit všechny, to byla podmínka prodávajícího. Nyní je postupně obec prodá dle rozumného záměru.

prvomájové oslavy

(Jana, 14. 5. 2012 15:43)

Parádní fotečky, průvod a následné posezení s buřtíky asi nemělo chybu........

LA

(Lucy, 4. 5. 2011 8:51)

Ahoj všichni!!!
Musim pochválit vaše stránky a fotky...je to paráda prohlížet si místa v kterých jsem vyrostla a sledovat lidi který znám celý svůj život :-))
Musim taky říct, že jste si to tam vážně všechno pěkně upravili a vypadá to parádně...ach jo, docela se mi po vás zastesklo :-)
Zlatý dobrý časy u májky :-D

Všechny moooc zdravim, Lucy.

Obecní byt

(pavouk (admin), 6. 5. 2009 10:19)

Váš příspěvek byl poslán emailem a bude předán zastupitelstvu. Jenom menší detail vašeho příspěvku.
Váš příspěvek je míněno asi jako dotaz než názor? Ale asi to snad všichni chápou.
Jenom můžu s klidem říci, jak tu celou kauzu pan Jacák místostarosta obce vyhodnotil při poslední zasedání zastupitelstva. Osobně jsem byl přítomen. Pan Jacák řekl: Pan Miňovský je nedůvěrohodná osoba, nemá rodinu, že si zažádal o péči o děti není důvodem přidělení bytu, to je jenom záminka. Dalším důvodem prý je že má rodinný domek a má kde bydlet, může si prý udělat podkroví.
Po té bylo řečeno panem Jacákem že pan Tichý ml. by měl dostat byt pod podmínkou že až slečna Havlová, s kterou pan Tichý chodí, dospěje 18 let bude byt přepsán na její osobu. Musíme se snažit dávat byty slušným lidem a to paní Havlová ml. splňuje. To prý je pana Jacáka návrh dát i do nájemní smlouvy. Takže takhle to na konec zastupitelstvo schválilo.
Takhle jsem to osobně slyšel na zasedání. Váš dotaz jsem předal a uvidíte jak Vám odpoví. S pozdravem Jan Michal

Obecní byt

(Roman, 4. 5. 2009 14:02)

Dobrýden vážení zastupitelstvo,
mám menčí názor na obecní byt,chtěl bych se zeptat proč dostal Jirka tichý ML z Liběnou Havlovou byt?
když tolik lidi tam má přihlášku na byt tolik let, například pan Minovský Ml,už tam měl přihlášku dřív..a najednou tam dostane byt někdo jinej ten co tam má přihlášku drív než měl ML Jirka Tichí, budu rád když se dozvím svuj názor děkuji.

 

 

Portrét


Kontakt

OBECNÍ ÚŘAD DRAHOTÍN

Drahotín 72
345 22 POBĚŽOVICE
Číslo účtu: 0762068319/0800
Datová schránka: eqvau7a
IČO: 572284
DIČ: CZ00572284
Úřední hodiny:
Út: 7:30 - 18:00
St: 8:00 - 10:00
Pa: 7:00 - 11:30
Knihovna
Út: 15:30 - 17:00

379497242, 737239147

pavouku@seznam.cz

AnketaPočasíMail list